Kipper.ee

KIPPER.EE

Väikelaevajuhi foorum
Logi sisse
Registreeru
Detailsem otsing
Sulge tooted

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Vaja purjeka toomisel abikätt
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2022 12:44 
Eemal

Kipper kirjutas:
Tänaseks on mul välja kujunenud mõningad tingimused laeva parameetritele ja varustusele ehk igat pildi järgi "ilusat" alust ma sõidutada ei soovi/saa.

Tere
Kui juba jutuks tuli, millised need tingimused on?

G

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Vaja purjeka toomisel abikätt
PostitusPostitatud: Esmaspäev, 13 Juun 2022 23:44 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

grahv kirjutas:
Kipper kirjutas:
Tänaseks on mul välja kujunenud mõningad tingimused laeva parameetritele ja varustusele ehk igat pildi järgi "ilusat" alust ma sõidutada ei soovi/saa.

Kui juba jutuks tuli, millised need tingimused on?

Muumia eelnevalt kirjutas: Rootsist tuues peaks ikka väga kogenud inimene/inimesed pardal olema. Oleme siin foorumiski lugenud, selliseid nippa, nappa pääsemisi.

Vot selliste "pääsemiste" vältimiseks proovin teha mõistliku combo järgnevast:
-võtan vastu delivery paadile, mis on toomisteekonna oludele projekteeritud - palju on kinni aluse pikkuses ja seega Rootsist toomisel alla 9m pigem ei kvalifitseeru (kui soovid alust sisevetele, siis telli treiler)
-paat võiks olla vastuvõtmisel/ülevaatamisel maa peal järgneva veeskamise võimalusega (sedasi saab aru, mis olukord on veeliinist allpool - rõhk on kingstonitel ja muul, mis on läbi kere)
-masti võiks paigaldada ja seisevtaglase pingutada selle jahiga seilanu
-soovitan vältida päramootoriga jahte, sest nende tagurdusvõime on üsna puudulik ja tegelikult on purjeka normaalne kütus nagunii diisel (päramootori puhul sa ei mahuta turvalist bensiini hulka mõistlikult ära)
-jaht peaks olema sprayhood'i ja reelingutega ning furling eespuri ei ole liiga palju nõutud
-minimaalselt peaks olema kuuma vee tegemise võimalus ja kasvõi portatiivne jaheseade ei teeks paha.
-hinnaalandust ei saa, kui paadil pole autopilooti (olen piloodita mootorpaadi üle Läänemere sõidutanud soolona - tehtav, kuid pingutust nõudev)
-ära tule jutuga, et kaardiplotterit ei ole ja sul on telefonis crackitud Navionics (mis tegelikult mobiililevist väljas olles ei suuda kaarti näidata, sest see on varem allalaadimata)

Ma ei hakka siia lisama elementaarset ohutusvarustuse nõuet.

Meresõit peab olema elamus ja nauding, mitte oht ja ettearvamatus. Ja seda ka mulle!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid