Kipper.ee
https://www.foorum.kipper.ee/

Küsimus AXIOM 12 Pro-RVX
https://www.foorum.kipper.ee/viewtopic.php?f=4&t=11185
1. leht 1-st

Autor:  Soonetasuja [ Teisipäev, 19 Okt 2021 18:18 ]
Teema pealkiri:  Küsimus AXIOM 12 Pro-RVX

Tere
Paluks abi.

Plaan soetada AXIOM 12 Pro-RVX.
Lugedes arvustusi jms. jookseb läbi pidev kurtmine seadme mittetöökindlusest, erinevate lisade ühildumisraskustest, uuenduste järel tummaks jäämisest jne jne.

Kuidas teil on kogemusi Axiomi uuemate versioonidega. Kas soovitate, või on midagi töökindlamat?

Aitäh
Kaido

Autor:  Mark [ Kolmapäev, 20 Okt 2021 07:12 ]
Teema pealkiri:  Re: Küsimus AXIOM 12 Pro-RVX

Ma ise oskaks pigem Navico toodete kohta midagi arvata, aga ühel meie kliendil on täislahendus Raymarine'i paadile installitud ja tema pole küll probleemide üle kurtnud.

Autor:  flm [ Kolmapäev, 20 Okt 2021 16:04 ]
Teema pealkiri:  Re: Küsimus AXIOM 12 Pro-RVX

Axiom pro on väga ok asi. Mingitel Axiomitel surid sisemised gps-antennid igatahes üksvahe rõõmsalt ära ja lahenduseks oli välise antenni paigaldus. Igasuguseid tarkvara kalasid ka kõigil tootjatel, sest asjad on ilusaks ja värviliseks aetud ning tarkvarauuendusi tuleb nagu laudu saevabrikust. Üldiselt Raymarine on üks intuitiivsemaid ja kasutajasõbralikumaid, aga Simrad ja ilmselt värske Garmin ka maha ei jää. Põhiline, et meie turul, oleks tugi olemas. Kuskilt ebayst ostetud asjade tugi praktikas kõigi meie esindajate juures pigem vilets, nii et kui mõistus endal ei võta, siis osta siit. Ühilduvad kõik tootjad väga hästi, kuniks mingi geenius ei ürita ristata 20a vanusevahega erinevate tootjate seadmeid mingite diy kaablite abil. Enamik kohatud probleeme kõigil tootjate on ikkagi seotud esiteks kasutaja lollusega, teiseks ebakvaliteetse või rikutud paigaldusega, kolmandaks tarkvara vigadega (ma ei saa aru, miks peab toimivat asja tormama esimesena uuendama lihtsalt selle pärast, et keegi mingi uuenduse välja saatis, olgu siis mereelektroonika, auto või mõni muu vidin). Seadme viga on tavaliselt kõige viimane võimalus värskete seadmete puhul. Kuigi tänapäevase made in china tilulilu elektroonika puhul ei tohi seda kunagi välistada. Küll aga ei ole see mingi reegel arvestades suurte tootjate müüdud koguseid maailmas.

Autor:  Mark [ Kolmapäev, 20 Okt 2021 16:33 ]
Teema pealkiri:  Re: Küsimus AXIOM 12 Pro-RVX

flm kirjutas:
Seadme viga on tavaliselt kõige viimane võimalus värskete seadmete puhul. Kuigi tänapäevase made in china tilulilu elektroonika puhul ei tohi seda kunagi välistada. Küll aga ei ole see mingi reegel arvestades suurte tootjate müüdud koguseid maailmas.


Reegel ei ole jah, aga null ka ei ole kahjuks. Mul on isiklik kogemus, kus kõigepealt üritasid Saksamaal kohalikud paadimehed ühe meie paadis oleva plotteriga maadelda. Siis lõpuks läksin ise kohale ja maadlesin terve päeva raskesti ligipääsevates kohtades võrgu komponente, pistikuid ja kaableid vahetades. Ning päeva lõpuks ei jäänud enam mitte midagi muud üle kui tõdeda fakti: ainus välistamata probleem on plotteri sisemus. Meie tarnija õnneks ei pipardanud ja saatsime meeskonnale uue plotteri, mille nad ise plugoff-plugin meetodil ära vahetasid ja BINGO. Uskumatu oligi tõestatud - plotter oli sünniveaga mis lõi välja alles peale paarikuist lainetes põrutamist. Veotsing oli aeglane ja piinarikas, sest välistasin võimaluse, et seadmes eneses võiks mingi viga olla. Never say never!

Aga isiklik kogemus on mul nii Alteri, NavSystems'iga kui ka Jakariga ning tehnilise toe kvaliteedi osas ei saa nuriseda kellegi üle. Alati olen vajadusel nõuandeid ja kiiret abi saanud.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/